Hakkımızda

Artisans iki ayda bir yayımlanan bir sanat, tasarım ve zanaat dergisidir.

2016 yılında kurulduğumuz günden bu güne, her sayıda disiplinler arası bir pencereden, çağdaş sanatın önemli isimlerini ve güncel sanat yapıtlarını sizlere sunarken, bir yandan da genç sanatçıları ön plana çıkarmayı hedefledik.

Bu doğrultuda yaptığımız röportajlar ve ele aldığımız konularda detaylı içeriklerle, sizler ve sanat arasında bir köprü görevi üstlendik.

Öte yandan, kültürün önemli bir parçasını oluşturan tasarım konusuna da değinerek, Türkiye ve Dünya’dan pek çok ismi ve gelişmeyi sizlere aktarmayı amaçladık.

Ve kültürümüzün temelini oluşturan, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş pek çok zanaat dalını ele alıp, sizlerle sunduk.

Bu yolculukta; akademisyenler, sanatçılar, küratörler ve alanında profesyonel isimlerle birlikte hareket ederek, doğru ve ilgi çekici konuları işleyip, içeriğimizi her sayıda biraz daha genişlettik.

Sosyal medyanın hayatlarımızdaki önemi her geçen gün daha da artarken, sosyal medyamıza yönelik özel içeriklerimizle de, her hafta sizlere, bağımsız genç sanatçıları, dünya sanat tarihinin önemli isimlerini ve tasarım tarihine geçmiş başarılı isimleri sunmaya başladık.

Belli bir ideal ile çıktığımız bu yolculukta sizlerden aldığımız güç ile her geçen gün büyümeye ve her sayımızda sizlerle buluşmaya devam edeceğiz.

Fırat Arapoğlu’nun kaleminden Artisans

BİR SANAT DERGİSİNİN BİLANÇOSU ÜZERİNE…

Artisans’ın 2016 yılı Kasım-Aralık ayında ilk sayısını yayınladığında, Türkiye Çağdaş Sanatı’nda bir deneyim alanı oluşturmak üzere tasarlanmıştı. Bugüne kadar yayınlanan sayılarında sanatçılar, eleştirmenler, akademisyenler, küratörler, galericiler, tasarımcılar ve zanaatkarların – ve daha birçok bileşenin- katılımıyla her bir sayıda farklı yazılar ve röportajlar yer aldı.

Yazının devamı için http://www.artisansdergi.com/2020/12/06/bir-sanat-dergisinin-bilancosu-uzerine/

Artisans Dergi Medya sektöründe uzun yıllar pek çok başarılı projeye imza atmış olan FK Medya’nın alt kuruluşudur. FK Medya’nin bir diğer dergi projesi TurkishLife, körfez ülkeleri için hazırlanmış ve Arapça yayımlanan bir kültür ve yaşam dergisidir.

FK Medya yayını olan Artisans Dergi, bağımsız olarak Ferhan Karaselçuk imtiyazında, 2016 yılından beri Türkiye çağdaş sanatına yönelik özgün içerikleriyle yayın hayatını sürdürmektedir.